Tebriz ve Tahran ayağa kalktı: Bakü, Tebriz, Ankara; selam olsun Turan’a! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Tebriz ve Tahran ayağa kalktı: Bakü, Tebriz, Ankara; selam olsun Turan’a!

Güney Azerbaycan Türklüğü Tebriz’de büyük bir gösteri düzenledi.

2 Ekim 2020
A. Selim Babaoğlu
Güney Azerbaycan'ın coşkusu
Tebriz’de Türk gösterisi

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar ilk haftasını doldururken Azerbaycan Ordusu’nun başarılı ilerleyişi bütün Türk Dünyası’nda heyecan ve sevinçle karşılanıyor.

İran’da yaşayan Azerbaycan Türklerinden binlercesinin oluşturduğu bir grup da Azerbaycan’ın Ermenistan karşısında başarılı ilerleyişini coşkuyla kutlamak için Tebriz ve Tahran meydanlarını adeta işgal etti.
Aşağıda sunduğumuz görüntülerde Güney Azerbaycanlı (İran’ın kuzeyi) Türklerin sevinçleri gözlenirken “Bakü, Tebriz, Ankara; selam olsun Turan’a!”, “Ya Karabağ, ya ölüm!”, “Karabağ bizimdir, bizim kalacak!” gibi sloganlar attıkları görülüyor.

Bu sloganlar Kuzey ve Güney Azerbaycan arasındaki sıkı bağları bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bakü, Tebriz, Ankara; selam olsun Turan’a!

“Karabağ bizimdir, bizim olacak!”

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları