TSK, Nahçıvan’da! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

TSK, Nahçıvan’da!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile gerçekleştirilecek olan ortak tatbikata katılmak üzere Nahçıvan’a ulaştı.

27 Temmuz 2020
Dilanur Polat
Azerbaycan
TSK, Nahçıvan’da!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamayla, Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalanan askerî iş birliği anlaşması kapsamında, senelik plana uygun şekilde ülkede askerî tatbikatların düzenleneceğini duyurdu. Geniş kapsamlı tatbikatlarda hem hava hem de kara kuvvetlerinin yer alacağı kaydedildi.

Türkiye ile Azerbaycan’ın gerçekleştireceği ortak tatbikatlarda, iki ülkenin zırhlı araçları, askerî uçakları, askerleri, topçu birlikleri ve hava savunma sistemlerinin bulunacağı ifade edildi.

“Ümit” köprüsünde Türkiye ve Azerbaycan millî marşları okunduktan sonra, iki kardeş ülkenin bayrak değiştirme töreni yapıldı.

Azerbaycan
Bayrak değişim töreni

Bayrak değiştirme töreninin ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin tatbikatta görevli personel ve askerleri, talim alanlarına doğru ilerlemeye devam etti.

Ermeni saldırılarının ve işgallerinin devam ettiği bugünlerde iki kardeş ülkenin ortak askerî tatbikat yapması, Azerbaycan’ın yalnız olmadığını göstermek ve Türkiye-Azerbaycan arasındaki dostluğu pekiştirmek için önemli bir adım.

(Kaynak: http://naxcivantv.az/index.php/news.html, 27.07.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları