TSK, Nahçıvan’da!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile gerçekleştirilecek olan ortak tatbikata katılmak üzere Nahçıvan'a ulaştı.


Azerbaycan

TSK, Nahçıvan’da!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamayla, Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalanan askerî iş birliği anlaşması kapsamında, senelik plana uygun şekilde ülkede askerî tatbikatların düzenleneceğini duyurdu. Geniş kapsamlı tatbikatlarda hem hava hem de kara kuvvetlerinin yer alacağı kaydedildi.

Türkiye ile Azerbaycan’ın gerçekleştireceği ortak tatbikatlarda, iki ülkenin zırhlı araçları, askerî uçakları, askerleri, topçu birlikleri ve hava savunma sistemlerinin bulunacağı ifade edildi.

“Ümit” köprüsünde Türkiye ve Azerbaycan millî marşları okunduktan sonra, iki kardeş ülkenin bayrak değiştirme töreni yapıldı.

Azerbaycan

Bayrak değişim töreni

Bayrak değiştirme töreninin ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin tatbikatta görevli personel ve askerleri, talim alanlarına doğru ilerlemeye devam etti.

Ermeni saldırılarının ve işgallerinin devam ettiği bugünlerde iki kardeş ülkenin ortak askerî tatbikat yapması, Azerbaycan’ın yalnız olmadığını göstermek ve Türkiye-Azerbaycan arasındaki dostluğu pekiştirmek için önemli bir adım.

(Kaynak: http://naxcivantv.az/index.php/news.html, 27.07.2020)

Yazar

Dilanur Polat

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar