Türk heyeti Bakü’de – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Türk heyeti Bakü’de

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet 18 Ekim’de Azerbaycan’a gitti.

20 Ekim 2020
Hakan Güler
Türk heyeti Bakü'de
Türk heyetinin Haydar Aliyev Havalimanında karşılanması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, İYİ Parti İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ve bir grup milletvekili resmî temaslarda bulunmak üzere 18 Ekim’de Azerbaycan’a gitti. Heyeti, Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’nda Azerbaycan Millî Meclisi Başkanvekili Ali Hüseyinli, Azerbaycan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ehliman Emiraslanov, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ve diğer yetkililer karşıladı.

İlham Aliyev’le de görüşmelerde bulunan heyet daha sonra Azerbaycan Millî  Meclisinde temaslarda bulundu. Azerbaycan Millî Meclisine hitap eden Şentop, Türkiye’nin, haklı davasında Azerbaycan Türkü’nün her zaman yanında olacağını belirtti.

İşgalci Ermenistan’ın hedef aldığı en önemli yerlerden olan Gence şehrinde de incelemelerde bulunan Türk heyeti, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir kez daha Azerbaycan’ın haklı davasında yanında durulacağı vurgulandı.

 

Kaynak:

(https://www.yenicaggazetesi.com.tr/tbmm-baskani-mustafa-sentop-azerbaycanda-309080h.htm, 20-10-2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları