Türk iş insanları Doğu Türkistan için birleşti – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Kızılema, Turan dünyasının on bin yıllık sırrı   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız

Türk iş insanları Doğu Türkistan için birleşti

Türk iş insanları, Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı zulme karşı ambargo kampanyası düzenledi.

22 Mayıs 2020
Mete Korkmaz
Doğu Türkistan
Türk iş insanları Doğu Türkistan için birleşti

Türk iş adamları, Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı zulme tepki göstermek için “Sen de bırak sen de dur de” adlı bir kampanya ile ambargo düzenledi.

Yapılan ekonomik ambargo kampanyasına 49 Türk firma katıldı. Ekonomik ambargo kapsamında firmalar, Çin’den gerçekleştirilen ürün ithalatlarını sonlandırdı. Kampanya dolayısıyla Çin, 1,5 milyon dolar değerinde zarara uğradı.

Kampanyanın öncülerinden iş adamı Kadir Akıncı, kampanya ile ilgili sosyal medya hesabından, “Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı soykırıma tepki olarak başlattığımız ekonomik ambargo kampanyasında Bugüne dek 49 firma resmi olarak ambargoya katıldı ve 1.502.000 $ tutarında ürünün ithalatı kesildi. Çok yakında kesilen ithalatı ispatlayan faturaları sizlerle paylaşacağız.” diye bildirdi.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları