Türk Konseyi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Türk Konseyi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı

Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, başta şehit aileleri olmak üzere Azerbaycan halkına taziyelerini iletirken, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısını şiddetle kınadı.

22 Temmuz 2020
Hilal Ülkü Şahin
Türk dünyası
Türk Konseyi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı

Yapılan açıklamada,
“Genel Sekreter Baghdad Amreyev, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin Azerbaycan’ın Ermenistan sınırında yer alan yoğun nüfuslu Tovuz bölgesine yönelik saldırısını şiddetle kınamakta ve bölgede gerginliğin artmasına ilişkin derin endişesini dile getirmektedir. Türk Konseyi uluslararası hukukun norm ve ilkelerine bağlılığını teyit ederek, Ermenistan-Azerbaycan Yukarı Karabağ ihtilafının Azerbaycan Cumhuriyeti’nin egemenliği, toprak bütünlüğü ve uluslararası kabul görmüş sınırlarının dokunulmazlığı temelinde en kısa sürede çözüme kavuşturulmasının önemini yineler.” ifadeleri yer aldı.

Ermenistan, 12 Temmuz’da sınırın Tovuz bölgesinde yönünden, Azerbaycan mevzilerine top atışları da dahil saldırı girişiminde bulunmuştu.

Kaynak: (https://www.aa.com.tr/tr/dunya/turk-konseyi-ermenistanin-azerbaycana-saldirisini-kinadi/1910575 , 21/07/2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları