Türkiye Yunanistan’ı Türk dizileriyle vuruyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Kızılema, Turan dünyasının on bin yıllık sırrı

Türkiye Yunanistan’ı Türk dizileriyle vuruyor

Yunan basını Türk dizilerinin Türkleştirme aracı olduğunu, derhal Yunan televizyonlarından kaldırılması gerektiğini yazıyor.

8 Mayıs 2020
Nuray Türksoy ve A. Selim Babaoğlu
Dizilerle birlikte Türkleştirme uygulanıyor
Yunan basını Türk dizilerini istemiyor

Merkezi Avustralya’da bulunan Yunan gazetesi Greek City Times “Türk dizileri neden Yunan televizyonundan kaldırılmalıdır” başlıklı bir yazı yayınladı.

Yazıda Türk dizileriyle Türkiye’nin yurt dışından tatil cenneti, güçlü ekonomisi bulunan zengin bir ülke şeklinde görülmesinin amaçlandığı belirtilerek bu hususların gerçeği yansıtmadığı dile getirildi.

Balkanlardan Türkistan’a kadar geniş bir coğrafyada rağbet gören Türk dizilerinde gayri ahlaki sahnelerin bulunmadığı, bu şekilde Türk hükumetinin bu türden sahnelere müsaade etmediği ifade edilerek, İslamlaştırma ve Türkleştirme propagandası olarak kullanıldıkları iddia edildi.

55 adet Türk dizisinin Yunan televizyonlarında yayınlandığını ifade eden gazete, derhal bu yayınların durdurulmasını talep etti.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

Mərkəzi Avstraliyada olan Yunan qəzeti Greek City Times” Türk seriallları niye Yunan televiziyasından qaldırılmalıdır” başlıqlı bir yazı yayımladı.

Yazıda Türk seriallarıyla Türkiyənin xaricdən tətil cənnəti, güclü iqtisadiyyatı olan zəngin bir ölkə şəklində görülməsinin istənildiyini bildirilərək bunların həqiqəti əks etdirmədiyi dilə gətirildi.

Balkanlardan Türküstana qədər geniş bir coğrafiyada rəğbət görən Türk seriallarında qeyri əxlaqi səhnələrin yer almadığı, bu şekilde Türk hökümətinin bu cür səhnələrə icazə vermədiyi ifadə edilərək , İslamlaşdırma və Türkləşdirmə təbliğatı olaraq istifadə edildiyi iddia edildi.

55 ədəd Türk serialının Yunan televiziyasında yayımlandığını ifadə edən qəzet, dərhal bu yayımları dayandırılmasını tələb etdi.

Kaynak: (https://greekcitytimes.com/2020/05/04/why-turkish-series-should-be-removed-from-greek-television/?amp, 05/05/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: