Türkiye’nin şiddet karnesinde 11-12 Mart

Türkiye'de son 24 saatte yaşanan şiddet eylemlerinin çetelesini tutuyoruz.


İzmir’in Bornova ilçesinde, bir süredir kendisine ulaşılamadığı için yakınlarının polise kayıp başvurusunda bulunduğu Miraş Güneş takma isimli Kadir Yüksel’in, kendisine ait boş dairede başına sert cisimle vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı

Kaynak

Afyonkarahisar’da çocuk acile muayene için gelen hasta yakını Emre Çaylı, doktorla görüştü. Doktor hastanın travma hastası olduğunu travmaların da yetişkin acilde değerlendirilmesinden ötürü oraya yönlendirdi. Emre Çaylı tekrar çocuk acile gelerek usülsüz işlem yapılması için diretip sağlık çalışanlarına şiddet uyguladı

Kaynak

Ankara’nın Polatlı ilçesi Basri Mahallesi’nde son bir haftada 22 köpek zehirlenerek öldürüldü.

Kaynak

İstanbul Sultanbeyli Fatih Mahallesi Üstün Sokakta saat 15.30 sıralarında meydana gelen olayda; Nusret Elitaş ile yeğenleri Emrah ve Seher’in arası alacak verecek meselesi yüzünden bozuktu.

Nusret Elitaş, sokakta otomobillerine binmek üzere olan yeğenleri Emrah Elitaş (30) ve Seher Elitaş (27) kardeşlere silahla ateş açtı. Seher Elitaş olay yerinde hayatını kaybetti, ağabeyi Emrah Elitaş ise ağır yaralandı.

Kaynak

İddiaya göre, psikolojik sorunları olan 31 yaşındaki T.Ö. ailesiyle tartıştı. Tartışma sonucu evin kapısını anahtar ile kilitleyen T.Ö, 3 kişilik ailesini rehin aldı.

Ailenin durumu polise ihbar etmesi üzerine ise polisler alarma geçti. Olayın meydana geldiği mahallede yoğun güvenlik önlemleri alan ekipler, şahsı ikna etmek için çalışma başlattı. Polisin yaklaşık 1 saat süren çabası sonucu ikna edilen T.Ö, kapının kilidini açarak, polise teslim oldu.

Kaynak

Ordu’nun Fatsa ilçesindeki faaliyet süresi iki kez bitmesine rağmen maden sahasını genişletmek için ağaç kesimi yapan altın madeni şirketine bölge halkı tepki gösterdi. Bölge köylülerinden Cevat Atar, “Yaş kesen baş keser, diyorlar. Canlıyı kesen, öldüren katildir. Bunları yapan da kesen de izin veren de katildir bana göre” dedi.

Bu habere bir vatandaşın “Hatta o madenin açılması için gerekli kredi miktarına onay veren banka da müdürü de yatırım temsilcisi de katildir.” yine bir başka vatandaşın da “O zaman ÇED iznini verenleri, kılıfına uyduranları da atlamamak lazım” diyerek tepki gösteren yorumlarda bulunması, doğaya yönelik şiddet konusunda farkındalık oluşması adına tek tesellimiz.

Kaynak

Veli öğrenciyi öldürdü!

Çorum’un Alaca ilçesinde oğluyla kavga ettikleri gerekçesiyle okul arkadaşlarından iki çocukla servis aracı içinde tartıştı. Tartışma esnasında cani baba, iki küçük öğrenciyi öldürdü. Katil, bölge Jandarması tarafından göz altına alındı; soruşturma başlatıldı.

Kaynak

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yeni doğan bir bebek cesedi bulundu. Sabah saatlerinde bölgede gezintiye çıkan bir vatandaş, kayalıkların arasında  cansız bir bebek olduğunu fark edince polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kim ya da kimlerce bırakıldığı henüz tespit edilemeyen masum bebek gerekli incelemenin yapılabilmesi için Ayvalık Devlet Hastanesine götürüldü. Polis konu ile ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

Kaynak

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar