Türkmenistan, İran sınırını kapattı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

Türkmenistan, İran sınırını kapattı

Türkmenistan, İran’da ki koronavirüs ölümlerin ardından kara sınır kapılarını kapattı.Yüzlerce Türk TIR şoförü, sınır kapısında mahsur kaldı. Türkiye’den İran üzerini kullanarak Türk cumhuriyetlerine gitmek isteyen 100’e yakın tır İran’ı geçtikten sonra Türkmenistan sınırında kaldı.Türkiye’ye de geri dönemeyen Türk şoförler, İran hükümetinden yardım istedi. Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), TIR’ların sağlıklı bir şekilde Türkiye’ye getirilmesi için çalışmaların […]

26 Şubat 2020
Oğuzhan Kaycıoğlu
TÜRKMENİSTAN, koronavirüs nedeniyle yaşanan ölümlerin ardından İran'la olan kara sınır kapılarını kapattı.
TÜRKMENİSTAN, koronavirüs nedeniyle yaşanan ölümlerin ardından İran’la olan kara sınır kapılarını kapattı.

Türkmenistan, İran’da ki koronavirüs ölümlerin ardından kara sınır kapılarını kapattı.Yüzlerce Türk TIR şoförü, sınır kapısında mahsur kaldı.

Türkiye’den İran üzerini kullanarak Türk cumhuriyetlerine gitmek isteyen 100’e yakın tır İran’ı geçtikten sonra Türkmenistan sınırında kaldı.Türkiye’ye de geri dönemeyen Türk şoförler, İran hükümetinden yardım istedi. Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), TIR’ların sağlıklı bir şekilde Türkiye’ye getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları