Türkmenistan futbol ligi yeniden başladı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Türkmenistan futbol ligi yeniden başladı

Henüz Mart ayında başlayan Yokary Lig’i Koronavirüsü nedeniyle ertelenmişti fakat Türkmenistan Futbol Federasyonu’nun aldığı karar ile bu hafta tekrardan başlatıldı.

21 Nisan 2020
Oğuzhan Kaycıoğlu
Türkmenistan
Türkmenistan Futbol Ligi Yokary Lig

Koronavirüsü süreci nedeniyle Türkiye’de dahil dünyanın bir çok yerinde maçlar durdurulurken, bir kaç ülkede ise futbol heyecanı hala devam ediyor. Tacikistan, Belarus, Burundi ve Nikaragua gibi futbolun oynandığı ülkelere bugün Türkmenistan da eklendi.

Türkmen Yokary ligi henüz Mart ayında başlamış ilk haftalar oynandıktan sonra salgın sebebiyle ertelenmişti. 1 aydır askıda olan Türkmen ligi, geçen günlerde tekrardan başladı. Aşkabat’ta seyircili bir şekilde oynanan ilk maçta Altyn Asyr ile Köpetdag takımları 1-1 berabere kaldı.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları