Kazakistan’dan Koronavirüs Tedbiri

Kazakistan'da koronavirüs tedbirleri.


Kazakistan hükümeti, Corona Virüsü endişesiyle İran vatandaşlarının 5 Mart’tan itibaren ülkeye girişinin yasaklanacağını açıkladı.

Çin’den tüm dünyaya hızla yayılan Corona Virüs’e karşı devletler çeşitli tedbirler almaya devam ediyor.Kazakistan hükümeti tarafından yapılan açıklamada, Corona Virüsün ülkede yayılmasının önlenmesi amacıyla İran vatandaşlarının 5 Mart’tan itibaren ülkeye girişinin yasaklanacağı bildirildi.

Kazakistan hükümeti bunun yanında Azerbaycan’da 3 coronavirüs hastası çıkması sonucunda karşılıklı olarak uçuş sayısının azaltılacağını ve virüs bulunan ülkelerin vatandaşlarına çalışma izni verilmesinin askıya alınacağını duyurdu.

https://www.google.com.tr/amp/s/www.hurriyet.com.tr/amp/dunya/kazakistandan-yeni-karar-iranlilar-5-marttan-itibaren-ulkeye-alinmayacak-41459115

Yazar

Oğuzhan Kaycıoğlu

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar