Uluslararası Şefika Kutluer Festivali’nde Azerbaycan’a Destek Konseri

Azerbaycan’ın haklı davasına destek vermek üzere ve “Şehit Çocuklar Anısına” başlığıyla düzenlenen konser, Ankara Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi'nde gerçekleştirilecek.


 

 

Ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer’in adını taşıyan festivalde, Ermenistan’ın saldırıları sonucu şehit olan sivillerin ailelerine ulaştırılmak üzere Ankara’da konser düzenlenecek.

27 Kasım 2020 tarihinde saat: 14.00’te Ankara Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi’nde düzenlenecek konserde, Azerbaycan Orkestrası’na, flüt virtüözü Şefika Kutluer ile Ankara Devlet Operası sanatçılarından tenor Şenol Talınlı solist olarak eşlik edecekler.

11. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali, 18 Kasım’da Kapadokya’da başlayıp Aydın, Ankara ve Mersin’de düzenlenecek etkinliklerle 21 Aralık günü sona erecek.

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası solist sanatçısı olan ve müzik dünyasında “Sihirli Flüt” olarak tanınan Şefika Kutluer, 2010 yılından itibaren her sene, doğduğu şehir Ankara’da, “Doğu Batı ile Buluşuyor” temalı Uluslararası Şefika Kutluer Festivali’ni düzenlemektedir. Pek çok sayıda milletlerarası ödül ve armağanın yanı sıra, 1998 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verilen sanatçı, 2012 yılında Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) “Türkiye İyi Niyet Elçisi” seçildi.

 

Kaynak: https://www.sefikakutluerfest.com/tr

Yazar

Kâmil Engin

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.