Uygurlara İşkence, Çin’le İyi İlişki – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Uygurlara İşkence, Çin’le İyi İlişki

Uygur Türkleri işkence altında baskı altında hayatlarını sürdürürken, kamplarda hayatları sönerken, Uygur Türklerini gündeme almayıp Çin’le iyi ilişkiler kurulmaya devam ediliyor. İstanbul Havalimanı ile Pekin Havalimanı kardeş havalimanı ilan edildi. NY Times’ta çıkan Çin’den sızan belgelerde Uygur Türkleri hakkında “Merhamet göstermeyin” bilgileri yer alırken, Çin ile havacılık köprüsü kurulması adına Pekin Havalimanıyla bilgi paylaşımı, rota […]

17 Kasım 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Pekin havalimanı

Uygur Türkleri işkence altında baskı altında hayatlarını sürdürürken, kamplarda hayatları sönerken, Uygur Türklerini gündeme almayıp Çin’le iyi ilişkiler kurulmaya devam ediliyor. İstanbul Havalimanı ile Pekin Havalimanı kardeş havalimanı ilan edildi.

NY Times’ta çıkan Çin’den sızan belgelerde Uygur Türkleri hakkında “Merhamet göstermeyin” bilgileri yer alırken, Çin ile havacılık köprüsü kurulması adına Pekin Havalimanıyla bilgi paylaşımı, rota geliştirme ve teknoloji geliştirmesi adına iş birliği anlaşmasına varıldı.

Çin’den gelecek olan turist sayısını yılda 1 milyona çıkartmak ve diğer ülkelere yolculuklarında geçiş konumunda bulunmak için bu anlaşmanın önemli olduğu vurgulanıyor.

 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları