Veciye Kaşka’nın ölümüyle alakalı soruşturma başlatılmadı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

Veciye Kaşka’nın ölümüyle alakalı soruşturma başlatılmadı

Kırım işgal mahkemesi, işgal altındaki Kırım’daki ihlalleri örtbas etmeyi sürdürüyor.

17 Şubat 2020
Mete Korkmaz
Kırım
Veciye Kaşka

Avukat Nikolay Polozov, en son sözde soruşturma görevlilerinin Kırım Tatar milli hareketinin efsanevi ismi Veciye Kaşka’nın ölümü ile ilgili soruşturmanın tekrar yapılması taleplerini reddetmesi üzerine itiraz dilekçesi vermişti. Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın Akmescit kentindeki sözde Kiyevskiy Bölge Mahkemesi bu itiraz dilekçesini reddetti.

Sözde Savcılık ve sözde Soruşturma Komitesi temsilcileri Veciye Kaşka’nın alıkonulma sonucunda değil yaşlılıktan öldüğünü ileri sürdü.

Facebook üzerinden açıklama yapan Polozov, “Dava duruşmasına katılan Savcılık ve Soruşturma Komitesi temsilcileri Veciye Kaşka’nın alıkonulması sırasında güç kullanıldığı ve daha sonra fenalaştığı zaman acil olarak hastaneye götürülmek yerinde sorgulandığı için değil, yaşlı olduğunu ve bu yüzden öldüğünü iddia ettiler.” diye bildirdi.

Avukat sözde mahkemenin kararına daha üst makamlarda itiraz edeceğini belirtti.

Kaynak:QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları