ABD’den işgalci Çin’e yaptırım onayı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

ABD’den işgalci Çin’e yaptırım onayı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, iigal altındaki Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik baskı ve zulüm sebebiyle Çinli yetkililere için öngörülen yaptırım uygulanması tasarısını onayladı.

20 Haziran 2020
Dilanur Polat
Doğu Türkistan
ABD’den işgalci Çin’e yaptırım onayı

ABD Başkanı Trump, Uygur Türklerine yönelik baskı ve zulüm politikalarından dolayı Çin’e yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını imzaladı.

Trump, yaptığı yazılı açıklamayla Çin zulmünün baskısı altındaki Doğu Türkistan Türklerine yapılan insan hakları ihlallerini kınayan ve bazı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladığını duyurdu.

Yaptırım yapılmasını öngören tasarı; Senato’da 15 Mayıs’ta, Temsilciler Meclisi’nde de 27 Mayıs’ta onaylanarak Trump’ın onayına sunulmuştu.

Tasarıda; ABD Başkanı Donald Trump yönetimine, Uygur Türklerine uygulanan baskı ve şiddetten sorumlu olan bazı Çinli yetkililere yaptırım uygulanması için çağrı yapılmıştı. Bahsi geçen yaptırımlar arasında, Çinli yetkililerin ABD’deki mal varlıklarının dondurulması ve bu yetkililere vize yasağı getirilmesi gibi kısıtlamalar bulunuyor.

Ayrıca tasarıda, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından bölgedeki insan hakları ihlalleri ile ilgili bir rapor hazırlanması da talep ediliyor.

Kaynak: TamgaTürk

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları