ABD’den Kırgızistan’a Askeri Yardım – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

ABD’den Kırgızistan’a Askeri Yardım

03.04.2011   ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Amerikan ordusunun Kırgızistan’daki sınır askerlerini eğiterek, ayrıca teçhizat desteğinde bulunacağını söyledi. Konuyla ilgili kesinlik Kırgızistan Cumhurbaşkanı Roza Otunbayeva ile Clinton arasında gerçekleşen görüşmede belli oldu. Görüşmede özellikle uyuşturucuyla ve terörizmle mücadeleye de değinildi. Otunbayeva ise Kırgızistan’daki göçmenlik ve eğitim alanındaki sorunlara değindi, askeri eğitim konusuna da sıcak baktı. Clinton, […]

15 Mayıs 2011
Milli Düşünce Merkezi

03.04.2011 
 
ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Amerikan ordusunun Kırgızistan’daki sınır askerlerini eğiterek, ayrıca teçhizat desteğinde bulunacağını söyledi. Konuyla ilgili kesinlik Kırgızistan Cumhurbaşkanı Roza Otunbayeva ile Clinton arasında gerçekleşen görüşmede belli oldu. Görüşmede özellikle uyuşturucuyla ve terörizmle mücadeleye de değinildi. Otunbayeva ise Kırgızistan’daki göçmenlik ve eğitim alanındaki sorunlara değindi, askeri eğitim konusuna da sıcak baktı. Clinton, yakın zamanda bu konularda işbirliği sağlanması amacıyla Kırgızistan ile masaya oturacaklarını ve iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirileceğini vurguladı.

 
 

 
 

 
 

 
 

 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları