AGİT Bakanlar Konseyi Toplantısı Bratislava’da Yapıldı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

AGİT Bakanlar Konseyi Toplantısı Bratislava’da Yapıldı

26. AGİT Bakanlar Konseyi Toplantısı Slovakya’nın başkenti Bratislava’da yapıldı. AGİT Dönem Başkanı Miroslav Lajcak, Karabağ’da gerginliğin tırmandığını belirtti. Son 2-3 ay içerisinde Ermenistan silahlı güçleri Ateşkesi 30 dan fazla ihlal etmesi bu gerginliğin fitillerinden biri oldu. Ermenistan’ın ateşkes ihlallerinin hız kesmeden devam ettiği bu günlerde Lajcak, Karabağ sorununun diyalog yoluyla halledilebileceğini söyledi. Azerbaycan, 30 Ocak […]

6 Aralık 2019
Oğuzhan Kaycıoğlu

26. AGİT Bakanlar Konseyi Toplantısı Slovakya’nın başkenti Bratislava’da yapıldı. AGİT Dönem Başkanı Miroslav Lajcak, Karabağ’da gerginliğin tırmandığını belirtti. Son 2-3 ay içerisinde Ermenistan silahlı güçleri Ateşkesi 30 dan fazla ihlal etmesi bu gerginliğin fitillerinden biri oldu.
Ermenistan’ın ateşkes ihlallerinin hız kesmeden devam ettiği bu günlerde Lajcak, Karabağ sorununun diyalog yoluyla halledilebileceğini söyledi.

Azerbaycan, 30 Ocak 1992 yılında AGİT’e üye oldu. Aynı yıl AGİT, bölgedeki çatışmaları yakından takip etmek için Azerbaycan’a bir heyet yolladı. Aradan geçen zamanda Minsk toplantısı yapıldı ve Karabağ meselesinin çözümü için bir araya gelen devletlere Minsk grubu denildi.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları