Almatı’da peşpeşe depremler – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Almatı’da peşpeşe depremler

Kazakistan’ın Almatı şehrinde ve Kırgızistan’da peşpeşe depremler meydana geldi. Tespit edilen depremlerde ölü veya yaralı kaydı ya da herhangi bir hasar kaydı bildirilmedi.

27 Temmuz 2020
Dilanur Polat
Almatı
Almatı’da peşpeşe depremler

Kazakistan’ın Almatı şehrinin doğusunda 3,2 büyüklüğünde bir deprem kaydedildiği bildirildi. Deprem, Almatı saati ile 13.32’de gerçekleşti.

Depremin merkez üssü olarak Almatı şehrinin 122 km doğusu belirlendi. Yerin 5 km altında gerçekleştiği tespit edilen depremde, ölü ve yaralı kaydı bulunmadı. Resmî makamlardan ise herhangi bir hasar kaydı bildirilmedi.

Bir diğer deprem de Almatı’dan hissedilmesine rağmen Kazakistan topraklarında değil, Kırgızistan topraklarında gerçekleşti. Merkez üssü Almatı’nın 155 km güneyinde olarak belirlenen deprem, 3.9 şiddetinde gerçekleşti. Depremin derinliği ise belirlenemedi. Depreme ilişkin ölü ve yaralı kaydı bulunmazken, resmî makamlardan da herhangi bir hasar kaydı bildirilmedi.

Kaynak: (https://www.inform.kz/indexeng.html, 27.07.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları