Azerbaycan Dişişleri Bakanından Ermenistan’a Kınama

14.03.2011   11 Mart 2011 Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Ermeni askerler tarafından dün başından vurularak öldürülen 10 yaşındaki Azeri çocukla ilgili dünya ülkelerini bilgilendirdiklerini söyledi. Arnavutluk Dışişleri Bakanı Edmond Hacinasto ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Memmedyarov, “Bu olayı gerçekleştiren Ermenistan’ı kınıyoruz. Konuyla ilgili olarak AGİT’in eş başkanlarıyla telefon görüşmesi yaptım ve kendilerini bilgilendirdim. Ayrıca, […]


14.03.2011 
 
11 Mart 2011

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Ermeni askerler tarafından dün başından vurularak öldürülen 10 yaşındaki Azeri çocukla ilgili dünya ülkelerini bilgilendirdiklerini söyledi.

Arnavutluk Dışişleri Bakanı Edmond Hacinasto ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Memmedyarov, “Bu olayı gerçekleştiren Ermenistan’ı kınıyoruz. Konuyla ilgili olarak AGİT’in eş başkanlarıyla telefon görüşmesi yaptım ve kendilerini bilgilendirdim. Ayrıca, AGİT’in Özel Temsilcisi Anjey Kasprşik ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’u da telefonla arayıp konuyla ilgili bilgi verdim. Dünya bu olayı görmezden gelmemeli” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Hacinasto ise, “Günahsız insanların, özelikle de küçük yaştaki çocukların öldürülmesini kesinlikle kınıyoruz. Ümit ederim ki bu tür olaylar bir daha yaşanmaz” dedi.

————–

Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı
 
 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.