Azerbaycan Dişişleri Bakanından Ermenistan’a Kınama – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Azerbaycan Dişişleri Bakanından Ermenistan’a Kınama

14.03.2011   11 Mart 2011 Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Ermeni askerler tarafından dün başından vurularak öldürülen 10 yaşındaki Azeri çocukla ilgili dünya ülkelerini bilgilendirdiklerini söyledi. Arnavutluk Dışişleri Bakanı Edmond Hacinasto ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Memmedyarov, “Bu olayı gerçekleştiren Ermenistan’ı kınıyoruz. Konuyla ilgili olarak AGİT’in eş başkanlarıyla telefon görüşmesi yaptım ve kendilerini bilgilendirdim. Ayrıca, […]

15 Mayıs 2011
Milli Düşünce Merkezi

14.03.2011 
 
11 Mart 2011

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Ermeni askerler tarafından dün başından vurularak öldürülen 10 yaşındaki Azeri çocukla ilgili dünya ülkelerini bilgilendirdiklerini söyledi.

Arnavutluk Dışişleri Bakanı Edmond Hacinasto ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Memmedyarov, “Bu olayı gerçekleştiren Ermenistan’ı kınıyoruz. Konuyla ilgili olarak AGİT’in eş başkanlarıyla telefon görüşmesi yaptım ve kendilerini bilgilendirdim. Ayrıca, AGİT’in Özel Temsilcisi Anjey Kasprşik ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’u da telefonla arayıp konuyla ilgili bilgi verdim. Dünya bu olayı görmezden gelmemeli” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Hacinasto ise, “Günahsız insanların, özelikle de küçük yaştaki çocukların öldürülmesini kesinlikle kınıyoruz. Ümit ederim ki bu tür olaylar bir daha yaşanmaz” dedi.

————–

Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı
 
 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları