Azerbaycan karantina kararını değiştirdi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 524’üncü Bilgi Şöleni: Cumhuriyetin (Devletin) liyakatla sınavı   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı

Azerbaycan karantina kararını değiştirdi

Azerbaycan Bakanlar Kurulu, 4 Mayıs 2020 tarihine kadar sürmesi planlanan karantinanın 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

4 Mayıs 2020
Dilanur Polat
Bakü
Azerbaycan’dan karantina kararı!

Azerbaycan Bakanlar Kurulu tarafından, korona virüsü salgını ve Dünya Sağlık Örgütünün önerileri ile Azerbaycan’daki mevcut karantina süresinin 31 Mayıs 2020’ye kadar uzatıldığı açıklandı. Ayrıca vatandaşlar arasındaki enfeksiyon oranı, hastaların iyileşme hızı dikkate alınarak bir dizi kısıtlamanın da yumuşatılmasına karar verildi.

Kısıtlamaların azaltılması, mevcut hasta sayısına ve enfeksiyonun yayılma hızına bağlı olarak; Bakü, Sumgayıt, Gence, Lenkeran, Abşeron bölgesi ve diğer bölgelerde kademeli şekilde gerçekleştirilecek. Büyükşehirler dışındaki kentlerde yaşayan vatandaşlar bugünden itibaren izinsiz dışarıya çıkabilecekler.

Kardeş ülke Azerbaycan’da korona virüsü nedeniyle 24 kişi hayatını kaybederken toplam vaka sayısı 1804 olarak açıklandı. Ülke genelinde 1325 kişi ise taburcu oldu. Ülkede 3 bine yakın kişi karantinada tutulurken, 143 binden fazla korona virüsü testi yapıldığı belirtildi.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları