Azerbaycan Uçak Üretecek – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Azerbaycan Uçak Üretecek

03.04.2011   Azerbaycan İsrail yapımı pilotsuz Aerostar ve Orbiter uçağının üretimine başladı. Flightglobal sitesinden edinilen bilgiye göre, üretimi Azerbaycan’ın Azad Systems şirketi ve Savunma Bakanlığı ile İsrail’in Aeronautics Defense Systems (ADS) şirketi gerçekleştirecek. Ayrıca ADS şirketi başka bir İsrail şirketi olan Rafael şirketi ile işbirliği yaptığından bu şirketin ürünlerinin de üretileceği öngörülmektedir. Bu arada Azerbaycan Parlamentosu […]

15 Mayıs 2011
Milli Düşünce Merkezi

03.04.2011 
 
Azerbaycan İsrail yapımı pilotsuz Aerostar ve Orbiter uçağının üretimine başladı.

Flightglobal sitesinden edinilen bilgiye göre, üretimi Azerbaycan’ın Azad Systems şirketi ve Savunma Bakanlığı ile İsrail’in Aeronautics Defense Systems (ADS) şirketi gerçekleştirecek.

Ayrıca ADS şirketi başka bir İsrail şirketi olan Rafael şirketi ile işbirliği yaptığından bu şirketin ürünlerinin de üretileceği öngörülmektedir.

Bu arada Azerbaycan Parlamentosu 2011 yılı için Savunma Sanayisinin bütçe harcamalarını artırarak 2,5 milyar manata (3.1 milyar dolar) ulaştırdı. Bunun 1,1 milyar manatı silahların modernizesine harcanacak.

http://www.1news.com.tr/azerbaycan/siyaset/

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları