Azerbaycan’dan Türkiye’ye önemli ziyaret – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Azerbaycan’dan Türkiye’ye önemli ziyaret

Dışışleri Bakanlığının bugün yaptığı açıklamaya göre Azerbaycan Dışışleri Bakanı Ceyhun Bayramov, yarın (11 Ağustos) Türkiye’ye resmî bir ziyarette bulunacak.

10 Ağustos 2020
Dilanur Polat
Azerbaycan
Azerbaycan’dan Türkiye’ye önemli ziyaret

Dışişleri Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada dost ve kardeş ülke Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’un yarın (11 Ağustos 2020) ülkemize resmî bir ziyaret gerçekleştireceğini bildirdi.

Mevzubahis ziyaretin, Bakan Bayramov’un “Dışişleri Bakanı” sıfatıyla yurt dışına gerçekleştirdiği ilk ziyaret olduğu vurgulandı.

Bakanlığın açıklamasında “Ziyaret sırasında, ikili ve bölgesel konular ile küresel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Ziyaret; son dönemlerdeki artan Ermeni saldırılarının değerlendirilmesi, Türkiye-Azerbaycan arasındaki ittifakın güçlenmesi ve Ceyhun Bayramov’un “Dışişleri Bakanı” sıfatıyla gerçekleştireceği ilk yurt dışı ziyareti olması bakımından kritik bir öneme sahip.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları