Dünya Çocuk Kitapları Günü için Azerbaycan’dan çevrim içi kitap sergisi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Emekli Amirallerin Bildirisi ve Ülkemizin Huzuru   • Alparslan Türkeş

Dünya Çocuk Kitapları Günü için Azerbaycan’dan çevrim içi kitap sergisi

Uluslararası Çocuk ve Gençlik Kitapları Kurulu (IBBY) tarafından 1967 yılından bu yana her yıl, Danimarkalı ünlü çocuk kitapları yazarı Hans Christian Andersen’in doğum günü olan 2 Nisan, “Dünya Çocuk Kitapları Günü” olarak kabul ediliyor.

6 Nisan 2021
Kâmil Engin

 

 

Azerbaycan’da F. Köçerli Cumhuriyet Çocuk Kütüphanesi, salgın döneminde hayata geçirdiği etkinlikler çerçevesinde 2 Nisan Dünya Çocuk Kitapları Günü için “Sevimli Kitaplarımız” adlı çevrim içi kitap sergisi hazırladı.

Çevrim içi sergide çeşitli zamanlarda yaşamış Azerbaycan çocuk yazarlarının kırk dört kitabı tam metinle okuyucuya sunuluyor.

Serginin, “Azerbaycan yazarlarının edebi mirası ile okuyucuyu tanıştırmak, çocukların zihni gelişiminde önemli rol oynayan kitapları sevdirmek” amaçlarıyla düzenlendiği belirtildi.

Sergi sayesinde okuyucular, Feridun Bey Köçerli, Abdulla Şaik, Abbas Sıhhat, Nigar Refibeyli gibi klasik yazarların eserleri ile birlikte günümüz çocuk yazarlarının ürünlerini de okumak ve incelemek imkânı elde edebilecekler.

Sergiye erişmek için lütfen tıklayınız.

Kaynak: https://azertag.az/xeber/Azerbaycan_usaq_yazarlarinin_virtual_kitab_sergisi_oxuculara_teqdim_edilib-1746479 (02/04/2021)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları