Ermeniler, Azerbaycan Türklerini asimile ediyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Ermeniler, Azerbaycan Türklerini asimile ediyor

Ermeni işgali altındaki Karabağ’ın sözde başkanı Harutyunyan, bölgeye yerleşecek Ermeni kökenli ailelere teşvik vereceklerini duyurdu.

24 Ağustos 2020
Dilanur Polat
Arayik Harutyunyan
İşgal altındaki Karabağ’ın sözde başkanı Harutyunyan

Kardeş ülke Azerbaycan’ın Ermeni işgali altındaki Karabağ topraklarında kurulmuş olan sözde Karabağ Cumhuriyeti’nin Başkanı Arayik Harutyunyan, yaptığı açıklamada Karabağ’da ev inşa etmek isteyen Ermeni ailelere, 5 milyon dram (10 bin dolar) destek vereceklerini açıkladı.

Karabağ’da 31 Mart’ta yapılan hukuk dışı seçimle göreve gelen Harutyunyan, seçim kampanyasında bu projeyle ilgili vaatlerde bulunmuştu. Proje, Karabağ’daki özellikle kırsal bölgelerde genç Ermeni ailelerin yerleşimlerini arttırmayı amaçlıyor. Bahsi geçen projenin, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Bu projenin yürürlüğe girmesi halinde işgal bölgesindeki nüfusunu arttıran Ermeniler, Karabağ’ın demografik yapısına darbe vuracak.

Kaynak: QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları