Ermeniler, sivil Azerbaycan Türklerine saldırdı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Kızılema, Turan dünyasının on bin yıllık sırrı   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız

Ermeniler, sivil Azerbaycan Türklerine saldırdı

Ermeniler, bu kez de Azerbaycan’ın Los Angeles Konsolosluğu önünde toplanan Azerbaycan Türklerine saldırdı.

22 Temmuz 2020
Dilanur Polat
Azerbaycan
Ermeniler, sivil Azerbaycan Türklerine saldırdı

Azerbaycan’ın Los Angeles Konsolosluğu önünde toplanan 5 bini aşkın Ermeni, Azerbaycan’a destek verme amaçlı toplanan 30’a yakın Azerbaycan Türküne saldırı gerçekleştirdi. Saldırıların sonucunda 3 kişi hastaneye kaldırılırken 7 kişi de yaralandı.

Ermenilerin çirkin saldırısına ilişkin açıklama yapan Azerbaycan’ın Los Angeles Konsolosluğu, sözlerinde “Ermeni Daşnaklarının yapabilecekleri bu. Barışçıl Azerbaycanlı protestoculara, kadınlar da dahil olmak üzere saldırılıyor.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada yüzlerce Ermeninin konsolosluğun önünde barışçıl Azerbaycanlılara karşı saldırdığı belirtildi. 7 Azerbaycan Türkünün yaralandığı ve 4’ünün hastaneye kaldırıldığı bilgisi verildi.

Konsolosluk, polisin bu konuyu ciddi bir şekilde araştırması ve tüm suçluları adalete teslim etmesi gerektiğini vurguladı. Tüm destekçileri seslerini yükseltmeye çağıran konsolosluk, azınlık grubunu hedef alan bu tür şiddetin Los Angeles’ta yeri olmadığının altını çizdi.

Azerbaycan
Ermeniler, sivil Azerbaycan Türklerine saldırdı

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları