Ermenilerden Ekim Ayında 667 Ateşkes İhlali – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Ermenilerden Ekim Ayında 667 Ateşkes İhlali

Azerbaycan Savunma Bakanlığının paylaştığı verilere göre bu Ekim ayı içerisinde Ermenistan kuvvetleri 667 defa ateşkesi ihlal etti.

1 Aralık 2019
Yusuf Ilgar Aydın
Azerbaycan Savunma Bakanlığının paylaştığı verilerde çatışmaların sıklıkla yaşandığı bölgeler.

2 Nisan 2016’da (Kelbecer’in işgalinin yıldönümünde) Ermenistan’ın ateşkesi bozmasıyla başlayan 2-5 Nisan 2016 tarihleri arasında süren sıcak çatışmalar, Ermenistan’ın aldığı ağır yenilgiden sonra durmuştu.

Bu çatışmaların üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti. Geçen zamanda Ermenistan ateşkesi defalarca bozdu. Azerbaycan Savunma Bakanlığının paylaştığı verilere göre bu Ekim ayı içerisinde Ermenistan kuvvetleri 667 defa ateşkesi ihlal etti. Ateşkes ihlali, Karabağ bölgesindeki muhtelif istikametlerden, uzun menzilli silahlar ve ağır makineli tüfekler kullanılarak bölgedeki Azerbaycan kuvvetlerinin yerleştiği mevzilere ateş açılarak gerçekleştirildi.

30 Kasım tarihli “Azerbaycan Ordusu” isimli gazeteye demeç veren Azerbaycanlı askerler, şu an bulundukları mevzilerin 2016 Nisan ayından önce Ermenistan kuvvetlerinin işgalinde olduğunu belirttiler.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları