Ermenistan saldırmaya devam ediyor! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi   • Ahmet Vefik Alp vefat etti

Ermenistan saldırmaya devam ediyor!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ağdere-Ağdam, Füzuli-Cebrayıl yönünde gerçekleştirilen saldırıların başarıyla önlendiğini duyurdu.

13 Ekim 2020
Hilal Ülkü Şahin
Azerbaycan
Ermenistan saldırmaya devam ediyor!

Saldırılarda Ermenistan ordusuna ait silahların imha edildiği ve çok sayıda askerin de etkisiz hale getirildiği açıklandı. Ermenistan, Moskova’da varılan geçici ateşkesten hemen sonra saldırılarına devam etmişti.

Geçici ateşkesin 3. günü olan 13 Ekim 2020 tarihinde yapılan açıklamada,
Ateşkesi ihlal eden Ermenistan’a ait 3 Grad füze sistemi, 1 Tor-M2KM uçaksavar sistemi, 1 ZSU-23-4 Şilka kundağı motorlu uçaksavar, 2 BMP-2 zırhlı piyade aracı, 3 Giatsint B obüsü, 1 KS-19 uçaksavar topu, 1 D-20 obüsü, 3 İHA ve birkaç personel aracının imha edildiği belirtildi. Ermenistan ordusu 5. Muhrip Alayının ön hattaki personelinin etkisiz hale getirildi ve 1. Motorize Piyade Alayının bir bölüğü pusuya düşürüldü. Ermeni askerler arasında toplu firarların gözlemlendiği belirtildi.

Ermenilerin saldırıları sonucu, 41 sivil hayatını kaybetti, 207 kişi yaralandı, 1185 ev vuruldu.

Kaynak: (https://www.timeturk.com/azerbaycan-ordusu-ermenistan-in-saldiri-girisimlerini-onledi/haber-1650518 , 13/10/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları