Ermenistan’ın Kanlı Tarihi: 28 Yıl Önce Bugün – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Ermenistan’ın Kanlı Tarihi: 28 Yıl Önce Bugün

28 yıl önce bugün, içerisinde Azerbaycanlı ve Kazakistanlı bürokratların, gazetecilerin ve milletvekillerinin bulunduğu Azerbaycan’a ait MI-8 tipi helikopter, Ermenistan tarafından düşürüldü. Saldırı sonrası 22 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenler arasında Azerbaycan Cumhuriyeti Baş Savcısı İsmet Gayıbov, Eski İçişleri Bakanı Muhammed Esedov da vardı. Ne olmuştu? Karabağ’ın işgali devam ederken bölgede değerlendirme yapmak için toplanan heyet […]

20 Kasım 2019
Yusuf Ilgar Aydın
Ermeni ve Rus kaynaklar helikopterin yoğun sis yüzünden düştüğünü söylese de Azerbaycan’ın ilgili makamları uçakta çok sayıda mermi deliği olduğunu tespit etti.

28 yıl önce bugün, içerisinde Azerbaycanlı ve Kazakistanlı bürokratların, gazetecilerin ve milletvekillerinin bulunduğu Azerbaycan’a ait MI-8 tipi helikopter, Ermenistan tarafından düşürüldü. Saldırı sonrası 22 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenler arasında Azerbaycan Cumhuriyeti Baş Savcısı İsmet Gayıbov, Eski İçişleri Bakanı Muhammed Esedov da vardı.

Ne olmuştu?
Karabağ’ın işgali devam ederken bölgede değerlendirme yapmak için toplanan heyet 20 Kasım 1991’de Ağdam şehrinden havalandı. Havalanan helikopter Hocavend bölgesi yakınlarında 300 metre yükseklikten düşürüldü.

Kaynak: https://news.az/articles/karabakh/143455

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları