Erşat Salihi Meclisin Kararını Değerlendirdi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Kızılema, Turan dünyasının on bin yıllık sırrı

Erşat Salihi Meclisin Kararını Değerlendirdi

ITC Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi’den açıklamalar.

6 Ocak 2020
Yusuf Ilgar Aydın

3 Ocak 2020 Cuma günü, Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani, ABD’nin Irak’ta düzenlediği saldırıda öldürülmüştü. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani saldırı sonrası yaptığı açıklamada,Tahran’ın direnç göstermekte kararlı olduğunu ve Süleymani’nin intikamının alınacağını söyledi. Saldırının aynı günü ABD Savunma Bakanlığı, resmi sitesinden paylaştığı yazılı açıklamada, Süleymani’nin Amerikalılara karşı saldırı düzenlemekten sorumlu olduğunu söyledi. Saldırı sonrası, Irak Meclisinde yapılan olağanüstü oturumda, ABD güçlerinin ülkeden çıkarılmasına karar verildi.

Irak Türkmen Cephesi saldırı ile alakalı bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Irak’ın egemenliğinin ihlal edildiğini söylendi. ITC Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi konu ile ilgili olarak “Irak Parlamentosu, ABD Güçleri’nin Irak’tan çıkmalarını onaylamanın yanı sıra, ülkemize ve milletimize daha büyük tehlike olan PKK güçlerini çıkarmak için de bir karar almalıydı.” dedi ve iki ülke arasında imzalanan güvenlik anlaşmalarına sadık kalınması gerektiğini vurguladı.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları