Ersin Tatar’dan Dayanışma Mesajı

KKTC Başbakanı Ersin Tatar dayanışma çağrısında bulundu.


KKTC Başbakanı Ersin Tatar, dayanışma çağrısında bulundu.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, dayanışma çağrısında bulundu.

24 Ocak 2020, saat 20.55’te Sivrice ilçesinde 6,5 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremin ardından Elazığ’da artçılar meydana geldi. AFAD’ın resmi sitesinden paylaşılan bilgilerde, deprem sonrası 4’ün üzerinde 14, toplamda 401 artçının oluştuğu belirtildi. AFAD ekipleri, Jandarma Arama Kurtarma ekipleri ve çeşitli illerden gelen itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi.

Deprem faciasının ardından dayanışma açıklamasında bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, Twitter hesabı üzerinden, “Elazığ’da meydana gelen deprem ve depremde kardeşlerimizin yaşamlarını yitirmeleri bizi derinden üzmüştür. Şahsım, Halkımız ve hükümetim adına tüm Türkiye’ye en kalbi duygularla geçmiş olsun dileklerimizi ifade eder, ölenlere Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dilerim.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: https://qha.com.tr/haberler/kktc-basbakani-tatar-dan-turkiye-yle-dayanisma-mesaji/150349/

https://www.afad.gov.tr/basin-duyurusu-12-elazigda-meydana-gelen-68-buyuklugundeki-deprem-hakkinda

Yazar

Yusuf Ilgar Aydın

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.