Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Türkiye’yi Şikayet Edecek – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Türkiye’yi Şikayet Edecek

Türkiye’nin Akdeniz’de gaz arama faaliyetleri Rum kesimi tarafından Lahey’deki Milletlerarası Adalet Divanına şikayet edilecek.

6 Aralık 2019
A. Selim Babaoğlu
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Türkiye'yi Şikayet Edecek
Türkiye’nin Akdeniz’de gaz araması mahkemeye taşınıyor

The Washington Post gazetesinin Associated Press’ten naklen verdiği haberde Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de gaz araması faaliyetlerinin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi tarafından Milletlerarası Adalet Divanına şikayet edeceği belirtiliyor.

Türkiye Temmuz ayından itibaren Akdeniz’de gaz arama çalışmaları yürütüyor. Türkiye bu bölgeyi münhasır ekonomik bölge olarak görüyor.

Kaynak : (https://www.washingtonpost.com/world/europe/cyprus-to-launch-hague-court-case-over-turkeys-gas-drilling/2019/12/05/56a0dba2-174b-11ea-80d6-d0ca7007273f_story.html, 05/12/2019)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları