Katil PKK’dan Türkmenlere saldırı

Bebek katili ve Kürtçü terör örgütü PKK, Kerkük'te Türkmen şehitliği başta olmak üzere birçok bölgeleye saldırı gerçekleştirip Türkmen bayraklarını indirerek örgütün paçavralarını astı.


Kerkük PKK

Katil PKK’dan Türkmenlere saldırı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirdiği Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarında inlerine girilen Kürtçü terör örgütü PKK, Kerkük’te Türkmenlere alçakça ve haince saldırılar düzenleyerek intikam almaya çalışıyor.

Dün gece geç saatlerde Kerkük’teki Türkmen Şehitler Mezarlığına ve birçok üst geçide katil PKK’nın paçavraları asıldı. Kırım Haber Ajansına konuşan gazeteci Reşat Salihi, mezarlıktaki tabelanın da tahrip edildiğini ifade etti.

Reşat Salihi, hain provokasyona dair “Gece saat 03.00 sularında yapılan çirkin provokasyon ve saldırılar özellikle Türkmenlerin yoğun olduğu mahallelere; Kerkük merkezine, Kasaphane ve Tisin yakınlarında yapıldı. Ayrıca 16 Ekim 2017 tarihinde Kerkük’ten çıkarılan Kürtlerin önceden karargâhı olan Arafa Bölgesinde de saldırılar görüldü” açıklamasını yaptı.

Kürtçü hain örgüt PKK’nın Kerkük’teki Türkmenlere yönelik tehditleri daha önce Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşat Salihi tarafından duyurulmuştu. Başkan Salihi, ITC büro ve ofislerini hedef alabilecek saldırılar gerçekleştirilebileceğini bildirirken bu endişe verici durum karşısında Irak güvenlik güçlerine de gerekli önleyici tedbirleri alması noktasında açık çağrıda bulunmuştu.

Kaynak: TamgaTürk

Yazar

Dilanur Polat

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar