Kazakistan, insani yardımlara devam ediyor

20 Temmuz'da çıkan hükûmet kararnamesine göre Kazakistan, Afganistan ve Özbekistan'a insani yardım sağlamaya devam edecek.


Kazakistan, insani yardımlara devam ediyor

Kazakistan; Afganistan’a 500 uyku tulumu, 50 kış çadırı, 500 yatak, battaniye, ceket, pantolon, 400 şapka ve nevresim gönderirken Özbekistan’a 600 ton un, 250 ton karabuğday, 100.000 litre bitkisel yağ, 50.000 paket süt gönderecek.

Yapılan açıklamada, Kazakistan’ın Afganistan İslam Cumhuriyeti ve Özbekistan’a resmî insani yardım sağlamak için devlet malzeme rezervindeki maddi varlıkları kullanmaya karar verdiği ifade edildi.

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, yardım alan kişileri tespit etmekle yükümlü olurken Kazakistan Sanayi ve Altyapı Geliştirme Bakanlığı lojistik ve teslimattan sorumlu olacak.

Kaynak: (https://astanatimes.com/2020/07/kazakhstan-to-provide-more-humanitarian-aid-to-afghanistan-uzbekistan/, 27.07.2020)

Yazar

Dilanur Polat

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar