Kazakistan Türkiye Arasında Askeri İşbirliği

Kazakistan Senatosu, Türkiye- Kazakistan arasındaki askeri işbirliği anlaşmasını onayladı. Anlaşma, iki ülke arasındaki uzun vadeli işbirliğinin daha da geliştirmek için 13 Eylül 2018’de Ankara’da imzalanmıştı. Kazakistan Savunma Bakan Yardımcısı Timur Dandıbayev, geçmişte iki ülkenin askeri alanda yaptığı anlaşmalara dikkat çekti. Türkiye askeri eğitim, bilim ve teknik birçok alanda Kazakistan ile çalışıyor. Türkiye’den gelen birçok askeri […]


Kazakistan Senatosu, Türkiye- Kazakistan arasındaki askeri işbirliği anlaşmasını onayladı. Anlaşma, iki ülke arasındaki uzun vadeli işbirliğinin daha da geliştirmek için 13 Eylül 2018’de Ankara’da imzalanmıştı.
Kazakistan Savunma Bakan Yardımcısı Timur Dandıbayev, geçmişte iki ülkenin askeri alanda yaptığı anlaşmalara dikkat çekti. Türkiye askeri eğitim, bilim ve teknik birçok alanda Kazakistan ile çalışıyor. Türkiye’den gelen birçok askeri personelin Kazakistan’da görev yaptığı belirten Dandıbayev, uygulanacak anlaşmanın iki ülke için de askeri alandaki gelişmelerine olumlu etki edeceğini bekliyor.
Yapılan anlaşmaların dışında Türkiye’deki savunma şirketleri birçok projede Kazakistan’la ortak hareket ediyor.

Kaynak: https://qha.com.tr/haberler/kazakistan-senatosu-turkiye-ile-askeri-is-birligi-anlasmasini-onayladi/126805/

 

 

Yazar

Yusuf Ilgar Aydın

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.