Kırgızistan’da siyasi kriz durulmuyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Millî Davamız Kıbrıs ve Doğu Akdeniz (509. Bilgi Şöleni)   • Söz Konusu-7: İttihatçılık Bağlamında Enver Paşa ve Mustafa Kemal Paşa

Kırgızistan’da siyasi kriz durulmuyor

Kırgızistan’da başbakanlık koltuğuna oturan Sadır Caparov’un taraftarları, Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov’un istifasını istedi.

14 Ekim 2020
Hilal Ülkü Şahin
Kırgızistan
Kırgızistan’da siyasi kriz durulmuyor

Öğle saatlerinde başbakanlık binası önünde toplanan binlerce kişi, istifa sloganları attı.

Akşam saatlerinde açıklama yapan Caparov, bir araya geldiği Ceenbekov’a istifa etmesine ilişkin talebini iletti.

Gösteriye katılanların dağılmalarını rica eden Caparov, “Yarın devam edecek görüşmelerden sonuç çıkmaması halinde olup bitenden mesul olmayacağını” dedi.

Kırgızistan’da 4 Ekim’de yapılan seçim sonuçlarının iptalini talep eden muhalefet partilerinin taraftarları, şiddet olaylarına dönüşen gösteriler düzenlemişti.

Cumhurbaşkanlığı ve parlamento binası işgal ve talan edilmişti ve Caparov’u cezaevinden çıkarılarak “geçici başbakan” ilan edilmişti.

Kaynak: (https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/kirgizistanda-siyasi-kriz-suruyor/5f87348e01a30a0b6cacf58e , 14/10/2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları