Kırım İşgale Karşı Yürüyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

Kırım İşgale Karşı Yürüyor

Refat Çubarov, Kırım topraklarına işgalinin 6. yılı dolayısıyla düzenlenecek olan yürüyüşün ayrıntılarını paylaştı. Kampanyanın amacının “dünyanın dikkatini Ukrayna’ya çekip, Kırım Tatarlarını kurtarmak” olduğunu söyleyen Çubarov, Rus işgalini tanımadığını ve diğer ülkelerinde bu işgali tanımamalarını gerektiğini şu sözlerle ifade etti “Bugün bizim başımıza gelen bela, yarın sizin de başınıza gelebilir. Şimdi bize eve dönmek için yardımcı […]

6 Aralık 2019
Yusuf Ilgar Aydın

Refat Çubarov, Kırım topraklarına işgalinin 6. yılı dolayısıyla düzenlenecek olan yürüyüşün ayrıntılarını paylaştı. Kampanyanın amacının “dünyanın dikkatini Ukrayna’ya çekip, Kırım Tatarlarını kurtarmak” olduğunu söyleyen Çubarov, Rus işgalini tanımadığını ve diğer ülkelerinde bu işgali tanımamalarını gerektiğini şu sözlerle ifade etti “Bugün bizim başımıza gelen bela, yarın sizin de başınıza gelebilir. Şimdi bize eve dönmek için yardımcı olmazlarsa, yarın kendileri de evsiz kalabilir.”
Kampanyaya uluslararası kurumların ve insan hakları kuruluşlarının da katılacağı söylenildi. Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı İlmi Ümerov katılım ile ilgili “Esas amacımız, bu yürüyüşle beraber Kırım’a döneceğimizi göstermek. İkincisi, Ukrayna’nın bizi desteklediğini ve uluslararası teşkilatların bizim tarafımızda olduğunu görmek istiyoruz. Bu yürüyüşte yalnızca kendimiz olsak, silah da kullanırlar, yolumuzu da kapatırlar, geçemeyiz. Ama, yanımızda, Ukraynalılar ve Ukrayna devlet adamları ve uluslararası teşkilatların temsilcileri olursa silah kullanamazlar, geçirirler. Belki bununla, son baskılarını yapacaklar, ama bu son olur. Ben dünyadan destek bekliyorum.” dedi.

Kaynak: https://qha.com.tr/haberler/refat-cubarov-planimiz-kirim-a-evimize-donmek/127234/

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları