Kırım’da Yasa Dışı Uçak Seferleri – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi   • Ahmet Vefik Alp vefat etti

Kırım’da Yasa Dışı Uçak Seferleri

Kırım’da, 2020 yılının Mart ayından itibaren işgal altındaki Akmescit’ten Ermenistan’nın başkenti Erivan’a yasa dışı uçak seferlerinin başlayacağı iddia edildi.

10 Ocak 2020
Yusuf Ilgar Aydın

Kırım'da yasa dışı uçak seferleri

Altı seneye yakın süredir Rus işgali altında bulunan Kırım’da, 2020 yılının Mart ayından itibaren işgal altındaki Akmescit’ten Ermenistan’nın başkenti Erivan’a yasa dışı uçak seferlerinin başlayacağı iddia edildi. İlgili haberi işgalcilerin Turizm Bakanı Aleksey Çenkay verdi. Çenkay, “Şimdi mesele hazırlık ve onay aşamasındadır. Mart ayından haftada iki sefer ile başlamak istiyoruz. Sonra da haftada yedi uçuş olması bekleniyor. Bu 2014 yılından sonra ilk düzenli uluslararası seferleri olacaktır.” dedi. Erivan seferlerinin ardından Kırım’dan İstanbul’a da yasa dışı seferlerin başlatıcağı söylendi. İlgili uçuşlar Ukrayna’nın hava sahasını ihlal ediyor.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları