Kırımoğlu: Karabağ, Azerbaycan’ın toprağıdır – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 524’üncü Bilgi Şöleni: Cumhuriyetin (Devletin) liyakatla sınavı   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı

Kırımoğlu: Karabağ, Azerbaycan’ın toprağıdır

Kırım Tatar halkının millî lideri, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ermenistan’ın sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırıları ve Dağlık Karabağ hakkında açıklamalarda bulundu.

13 Ekim 2020
Hilal Ülkü Şahin
Azerbaycan, Kırım
Kırımoğlu: Karabağ, Azerbaycan’ın toprağıdır

Türk dünyasının çeşitli bölgelerinden, Azerbaycan’a destek mesajları gelmeye devam ediyor. Kırımoğlu da yaptığı açıklamada, Karabağ’da çözümün yalnız uluslararası kaidelere göre mümkün olduğunu ve Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları terk etmesi gerektiğini vurguladı.

Azerbaycanlı gazeteci Ceyhun Aşirov ve Kazakistanlı gazeteci Nazgul Kenzhetay ile gerçekleştirilen görüşmede,

“Azerbaycan ve Ermenistan arasında açık bir savaş var. Ama savaş Azerbaycan toprağında. Çünkü Karabağ, Azerbaycan’ın toprağıdır. Orada, yüzde yüz uluslararası kaideler Azerbaycan’ın tarafındadır. Şimdi onlar bekliyorlar ki, bu füzelere karşılık olarak Azerbaycan tarafı da karşılık versin. O zaman Rusya için Azerbaycan’a müdahale etme fırsatı doğacak. Burada dünya kamuoyunun bunu iyi anlaması ve bir çözüm bulması lazım. Çözümün ise yalnızca uluslararası kaidelere göre olması lazım. Uluslararası kaidelere göre Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları terk etmesi lazım, dünyaya bunu anlatmak gerek.” sözlerine yer verdi.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları