Koronavirüsü paniği Batı Trakya’ya sıçradı

Selanik’te ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesi sonrası Yunanistan’da toplamda 73 kişinin koronavirüs taşıdığı belirtildi.


Rumeli

Türk Yurdu Batı Trakya

Batı Trakya bölgesinde bulunan Yassıköy Belediyesi sınırları içerisinde koronavirüs vakasına rastlandığına dair yayılan haberlerin, Batı Trakya Türkleri arasında paniğe neden olduğu bildirildi. Millet gazetesinin haberine göre, koronavirüs ile ilgili söylentilerin halk arasında yayılması üzerine Rodop bölgesinde infial oluştuğu öğrenildi.

Bu konuda vatandaşları rahatlatacak açıklama Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin’den geldi. Başkan, söylentilerin yalan olduğunu belirtti. Önder Mümin, sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımında, “Yassıköy Belediyesinde koronavirüs vakası tespit edildiği söylentisi yalandır. Bir belediye mensubumuz önlem amaçlı olarak karantina altında tutulmaktadır” ifadelerini kullandı.

Kaynak:QHA

Yazar

Mete Korkmaz

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar