NAZARBAYEV GÜNEY KAZAKİSTAN’DA – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

NAZARBAYEV GÜNEY KAZAKİSTAN’DA

03.04.2011   Güney Kazakistan Eyaleti Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, 10 Mart 2011 tarihinde Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in Güney Kazakistan Eyaleti’ne 2 günlük çalışma gezisi başladı. Gezi kapsamında Nazarbayev’in Çimkent ve Türkistan’da incelemelerde bulunacağı açıklandı. Çalışma gezisi çerçevesinde Nazarbayev’in, ilk olarak Ordabası Kus adlı hindi yetiştirme fabrikasını ziyaret edeceği bildirildi. Ordabası Kus Hindi Yetiştirme Fabrikası’nın, 2010 yılında […]

15 Mayıs 2011
Milli Düşünce Merkezi

03.04.2011 
 
Güney Kazakistan Eyaleti Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, 10 Mart 2011 tarihinde Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in Güney Kazakistan Eyaleti’ne 2 günlük çalışma gezisi başladı. Gezi kapsamında Nazarbayev’in Çimkent ve Türkistan’da incelemelerde bulunacağı açıklandı. Çalışma gezisi çerçevesinde Nazarbayev’in, ilk olarak Ordabası Kus adlı hindi yetiştirme fabrikasını ziyaret edeceği bildirildi. Ordabası Kus Hindi Yetiştirme Fabrikası’nın, 2010 yılında Güney Kazakistan Eyaleti’nde başlatılmış olan ve devletçe desteklenen 14 yenilikçi projeden biri olduğu belirtildi. Fabrika maliyetinin 3.8 milyon dolar olup yıllık kapasitesinin ise 10 ton hindi eti olduğu açıklandı. Çalışma gezisi çerçevesinde Nazarbayev’in ayrıca, Çimkent şehrindeki doğum evi açılış törenine katılmasının da planlandığı bildirildi. Haberde, Yeni açılacak doğum evi, ülkenin en yüksek doğum oranıyla bilenen Güney Kazakistan Bölgesi’nde faaliyet edecek 4. doğum evi olup bölgedeki ihtiyacı karşılayacak, denildi. Haberde, bölgede son 3 yıl içerisinde yaklaşık 70.000 çocuğunun doğduğu belirtildi. Nazarbayev’in ayrıca, Türkistan şehrini ziyaret edeceği de belirtildi.

http://turkkazak.com/site/?p=9792

(10.03.2011)
 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları