PKK, Irak Türkmenlerini tehdit ediyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

PKK, Irak Türkmenlerini tehdit ediyor

Irak Türkmenlerinin temsilcisi olan Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşat Salihi; bebek katili PKK’nın, kendilerini büro ve teşkilâtlara saldırmakla tehdit ettiğini açıkladı.

16 Haziran 2020
Dilanur Polat
Erşat Salihi
PKK, Irak Türkmenlerini tehdit ediyor

Başkan Salihi, yaptığı açıklamada terör örgütü PKK’nın, TSK’nın Irak’ın kuzeyindeki inlerine yönelik düzenlediği Pençe-Kartal Operasyonu’ndan sonra büro ve teşkilatlarına saldırı tehdidinde bulunduklarını ifade etti.

Irak Türkmenlerinin siyasî kurum ve kuruluşlarına yönelik bu tür tehditlerin endişe verici olduğunu açıklamalarına ekleyen Salihi, bu tehditlerin tüm Türkmenlere yöneltildiği anlamına geldiğini vurguladı.

Çocuk katili ve uyuşturucu kaçakçıları terör gruplarına Irak’ta faaliyet gösterme izin verilmemesi gerektiğinin altını çizen Başkan Erşat Salihi, Irak Türkmen Cephesinin temsilciliklerinin tamamında koruma sayısını arttırarak önlem aldıklarını söyledi.

Bunun yanı sıra Salihi, Irak Türkmen Cephesi ve diğer Türkmen siyasî partilerinin Irak hükûmeti nezdinde resmi ve izinli siyasi kuruluşlar olduğunu hatırlatarak büro ve teşkilâtların Irak’a ait güvenlik güçleri tarafından korunmasını talep etti.

Başkan Salihi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Türkmen siyasî parti ve kurumları, Irak hükûmeti tarafından resmî olarak tanınmaktadır. Bu nedenle dokunulmazlığa ve devler korumasına tâbidir. Bebek kayleden ve uyuşturucu tacirlipi de yapan terör örgütlerinin, Türkmen parti ve kurum ofislerine saldırması söz konusu olursa sonuçları çok vahim olacaktır. Zira Türkmen siyasî partileri hem Irak’ı hem de Türkmen halklarını temsil etmektedir. Unutmayın; Türkmen kimliği hepimizin birleştiği ortak kimliktir. Sizi uyarıyorum…” ifadeleriyle de bebek katili PKK’ya gözdağı verdi.

Kaynak: (https://www.aa.com.tr/tr/dunya/pkkdan-irak-turkmen-cephesine-tehdit/1878932, https://twitter.com/Ersatsalihi/status/1272921891326607363?s=19, 16.06.2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları