Restoranda iki korona virüsü vakası – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız   • Bütün bilinmeyenleriyle varlık fonu

Restoranda iki korona virüsü vakası

Sosyal medyada, iki Uygur Türk’ünün Çin’in Guangzhou kentinde korona virüsüne yakalandığı iddia ediliyor.

6 Mayıs 2020
Dilanur Polat
Doğu Türkistan
2 Uygur Türk’üne Çin’de virüs bulaştı

Çin’in Guangzhou kentinde iki Uygur Türk’ü, korona virüsüne yakalandı. Şüphe üzerine Guangzhou’daki sözde “Azınlıklara Yardım Merkezi” yetkililerine bildirilen Uygur Türklerinin, Guangzhou Belediyesi tarafından karantina altına alındıkları aktarıldı.

Özgür Asya Radyosunun haberine göre, Guangzhou’da restoran sahini Doğu Türkistanlı Uygur Türk’ü bir kadına polis, korona virüsü konusunda dikkat etmesini söyledi. Kadının korona virüsü belirtileri göstermesi halinde hemen yetkililere haber vermesi gerektiğini belirten polisler, restorana gelip giden iki Doğu Türkistanlının korona virüsüne yakalandığını bildirdi. Virüse yakalandığı iddia edilen iki Uygur Türk’ü ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamazken, sadece belediye yetkilileri tarafından karantinaya alındıkları iddia ediliyor.

Gözlemciler, korona virüsüne yakalanan Doğu Türkistanlıların hastane tarafından değilde belediye tarafından karantinaya alındığına dikkat çekerek bu kişilerin çalıştırılmak için Doğu Türkistan’dan Guangzhou’ya götürülen Uygur İşçiler olabileceğini öne sürdü.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları