TSK, “görünmez” Yunan denizaltılarını izliyor  – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

TSK, “görünmez” Yunan denizaltılarını izliyor 

Doğu Akdeniz’deki tüm faaliyetleri tespit edilmeden izlediği ve sözde görünmez olduğu iddia edilen Yunan denizaltılarının, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kesintisiz olarak takip edildiği anlaşıldı.

15 Ekim 2020
Dilanur Polat
TSK, “görünmez” Yunan denizaltılarını izliyor

Bazı Yunan haber sitelerinde,“Yunan Deniz Kuvvetlerine ait denizaltıların Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca tespit edilemediği”ne yönelik asılsız iddiaların yer alması nedeniyle, bugün Türk Deniz kuvvetleri Komutanlığının yüzer ve uçar unsurları tarafından bahsi geçen denizaltıların takip edildiği görüntüler yayımlandı.

Yunan iç kamuoyunda manipülasyon amacıyla yayımlanan haberlerde, “Type-214 denizaltılarının görünmez nitelikte olduğu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin deniz karakol uçakları ve helikopterlerinin bu denizaltıları tespit edemediği” iddia edilirken güvenlik kaynakları ise söz konusu iddiaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Görünmez olduğu iddia edilen Yunan Type-214 denizaltıların Doğu Akdeniz’de kesintisiz takip edildiğinin altını çizen kaynaklar, Yunan basınında yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları