Turan Yazgan’ı Anma Etkinliği

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı kurucusu Prof. Dr. Turan Yazgan’ı anma etkinliklerinin bu yıl 7.si düzenlendi.


Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı kurucusu Prof. Dr. Turan Yazgan’ı anma etkinliklerinin bu yıl 7.si düzenlendi. Vakfın başkanı Közhan Yazgan’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve Yağmur Tunalı’da birer konuşma yaptılar. Bu konuşmada Turan Yazgan’ın sanata ve edebiyata verdiği önem ve çalışmaları dinleyiciye anlatıldı. Fikir hareketlerinin başarıya ulaşmasında sanat ve edebiyatın olmazsa olmaz olduğu; Turan Yazgan’ı bu kadar özel kılan yanın ise önemli makam ve mevkilerde bulunan insanların sanata ve edebiyata sırt çevirmesine rağmen, onun sonsuz destek vermesi olduğu, dostları tarafından dile getirildi. Törenin ana temasının sanat ve edebiyat olarak seçilmiş olması ise, gelen konuklar tarafından büyük takdir topladı.

Gelenekleşen Türk Dünyası Turan Yazgan Büyük Ödülünün 7.si ise devlet sanatçısı Prof.Dr.Nevzat Atlığ’a, Türk müziğine ve sanata olan katkılarında dolayı verildi.

 

Yazar

Gülcan Havva Eraslan

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.