Türkmen Milletvekillerinden Kerkük Valiliğine Ziyaret – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi   • Ahmet Vefik Alp vefat etti

Türkmen Milletvekillerinden Kerkük Valiliğine Ziyaret

Türkmen Milletvekilleri, Kerkük Valiliğini ziyaret etti.

29 Ocak 2020
Yusuf Ilgar Aydın ve Nuray Türksoy
Türkmen Milletvekilleri, Kerkük Valiliğini ziyaret etti.
Türkmen Milletvekilleri, Kerkük Valiliğini ziyaret etti.

Irak’ta Türkmen vekillerden oluşan bir heyet, Kerkük Valiliğine Türkmenlerin şikayetlerini iletmek amacıyla ziyaret düzenledi. Heyette Erşat Salihi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda Türkmen vekil, Kerkük Vali Yardımcısı Ali Hummadi ile bir araya geldi. Erşat Salihi, yapılan görüşmenin ardından yaptığı açıklamada “Kerkük’te yaşayan halkımızın hizmeti için tek bir el olmamız şarttır. Tek önceliğimiz, halkımıza hizmet ve şehirdeki etnik yapıya göre görevlerin eşit şekilde dağılmasıdır.” dedi.

Azerbaycan Lehçesinde

Türkmən Deputatlardan Kərkük Valiliyinə ziyarət

İraqda Türkmən Deputatlardan ibarət bir heyət, Kərkük valiliyinə Türkmənlərin şikayətlərini bildirmək məqsədi ilə ziyarət etdi. Həyətdə Erşad Salihi’nin də aralarında yer aldığı çox sayıda Türkmən vəkil , Kərkük Vali yardımçısı Əli Xummadi ilə bir araya gəldi . Ərşad Salihi , keçirilən görüşmenin ardından verdiyi müsahibədə ” Kərkük ‘ də yaşayan xalqımızın hizmeti üçün tək bir əl olmamız şərtdir. Prioritetimiz xalqımıza xidmət və şəhərdəki etnik zəminə görə vəzifələrin bərabər şəkildə dağılmasıdır .” dedi .

Kaynak: https://www.kerkuk.net/2020/01/29/turkmen-vekiller-kerkuk-valiligini-ziyaret-etti/
https://qha.com.tr/haberler/turkmen-vekillerden-kerkuk-valiligine-ziyaret/152878/

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: