Ukrayna’dan Tatar Türkleri için çağrı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Ukrayna’dan Tatar Türkleri için çağrı

Dünya Basın Özgürlüğü Gününde Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, yasadışı alıkonulan Kırım Tatar Türk’ü gazetecilerin serbest bırakılması için Rusya’ya karşı yaptırımları arttırma çağrısında bulundu.

3 Mayıs 2020
Dilanur Polat
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı
Ukrayna’dan Tatar Türkleri için çağrı

Ukrayna Dışişleri Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Dünya Basın Özgürlüğü Gününde Kırım Tatar yurttaş gazetecileri olan Remzi Bekirov, Osman Arifmemetov, Rüstem Şeyhaliyev, Nariman Memedeminov ve insan hakları aktivisti Server Mustafayev’in serbest bırakılması için uluslararası toplumu Rusya’ya karşı yaptırımları arttırmaya çağırıyoruz.” denildi.

Bakanlığın açıklamasında Rusya Federasyonu, yarımadada ifade özgürlüğünü yok ettiği ve yarımadada kendi propagandasını yaparak, Kırım Tatarları ve Ukrainleri düşman olarak gösterdiği kaydedildi.

Dışişleri Bakanlığı, işgalcilerin baskılarına rağmen yarımadada faaliyet gösteren gazeteciler ve lrog yazarlarını desteklediklerini ifade etti.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları