Urumçi karantina altında – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Urumçi karantina altında

Koronavirüs salgını Doğu Türkistan’a da sıçradı. Urumçi karantina altına alındı.

9 Şubat 2020
Oğuzhan Kaycıoğlu ve Nuray Türksoy
Koronavirüs salgını Doğu Türkistan'da
Urumçi karantina altına alındı

Çin’de komünist parti rejiminin 60’tan fazla toplama kampında insanları çalıştırdığı işkence ettiği Doğu Türkistan’da koronavirüs vaka sayısının 39’a yükseldiği ifade edildi.

Çin medyasında yerel kaynaklarca Doğu Türkistan’da koronavirüs tespit edilen kişi sayısının 39’a çıktığı, gözetim altında ise 2392 kişinin tutulduğu belirtildi.

İşgal altındaki Doğu Türkistan’ın bir şehri olan Urumçi ise koronavirus tehdidi nedeniyle 5 Şubat 2020’den itibaren karantinaya alındığı Çin yönetimince duyuruldu.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

Çində kommunist partiya rejiminin 60 dan çox əsir düşərgəsində insanları çalışırdığı işgəncə etdiyi Şərqi Türkistan’da, korona virusa yoluxanların sayı 39’a yüksəldiyi ifadə edildi.

Çin medyasında yerli qaynaqlara görə Şərqi Türkistan’da korona virusa yoluxan insan sayısının 39’a yüksəldiyi, nəzarət altında isə 2392 nəfərin tutulduğu bildirildi.

İşğal altındakı Şərqi Türkistan’ın bir şəhəri olan Urumçi isə korona virus təhlükəsi səbəbiylə 5 fevral 2020 dən etibarən qarantinaya alındığı Çin höküməti tərəfindən doğrulandı.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: