Uygur ve Kazak Türklerine hapishanelerde soykırım uygulanıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Uygur ve Kazak Türklerine hapishanelerde soykırım uygulanıyor

Çin hükümeti Uygur ve Kazak Türklerinin hapishanelerde doğal yollardan ölmelerini bekleyip bu şekilde uyguladığı soykırımı saklamaya çalışıyor.

15 Kasım 2019
A. Selim Babaoğlu
Çin hapishanelerinde soykırım
Çin hükümeti etnik temizlik yapıyor

Katolik Asya Haber Birliğinin (UCA) sitesinde yayınlanan haberde Çin hükümetinin aralarında Uygur ve Kazak Türklerinin de bulunduğu müslüman toplulukları hapsettiği 500 kadar kamp olduğu bilgisine yer verildi.

Merkezi Amerika’da bulunun Doğu Türkistan Uyanış Hareketinden sağlanan bilgiye göre 182 kampın varlığının kanıtlandığı bunların haricinde 209 muhtemel hapishane ve 74 çalışma kampının olduğunu düşündükleri bildirildi.

ÇİN HÜKÜMETİNİN NAZİ KAMPLARI

Doğu Türkistan Uyanış Hareketinin sözcüsü Kyle Olbert ise henüz tespit edemedikleri birçok hapishanenin olduğunu düşündüklerini, bu Uygur ve Kazak Türkleri ile birlikte birçok Müslüman azınlığın buralarda hapsedilerek soykırıma maruz bırakıldığını dile getirdi.

Olbert, Çin hükümetinin bu insanları hapsederek doğal yollardan ölmelerini beklediğini böylelikle soykırımın kimsenin farkına varmayacağını umduğunu söyledi.

Kaynak: (https://www.uca.news/2019/11/14/the-world-is-witnessing-genocide-by-incarceration-in-chinas-xinjiang/, 14/11/2019)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları