Yavru vatanda “Akdeniz Fırtınası”

Türkiye ve KKTC'nin ortak düzenleyeceği "Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı" 6-10 Eylül tarihleri arasında yapılacak.


Kıbrıs

Yavru vatanda “Akdeniz Fırtınası”

Milli Savunma Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ve KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarınca 6-10 Eylül’de gerçekleştirilmesi beklenen tatbikat, KKTC’de icra edilecek.

Her yıl düzenli olarak yapılan “Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı” ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ve KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı arasında karşılıklı eğitim, iş birliği ve birlikte çalışabilirliğin geliştirilmesi ve sürdürülmesi amaçlanıyor.

Türkiye’den hava, deniz ve kara havacılık unsurlarının da katılımıyla gerçekleştirilmesi beklenen tatbikat; hava hücum, muharebe arama kurtarma harekatı tatbikatı ve eş zamanlı tabur görev kuvveti tatbikatları şeklinde; birleşik, müşterek ve fiilî olarak icra edilecek.

Kaynak: (https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/kktcde-akdeniz-firtinasi-esecek/5f534ed001a30a339490763b, 05.09.2020)

Yazar

Dilanur Polat

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar