Yunan bakana tepki – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız   • Bütün bilinmeyenleriyle varlık fonu

Yunan bakana tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos’u taşıyan helikopterin Türk savaş uçakları tarafından taciz edildiği iddiasını yalanladı.

4 Mayıs 2020
Dilanur Polat
Hami Aksoy
Yunan bakana tepki

Dışişleri Sözcüsü Aksoy konu ile ilgili, “Sayın Savunma Bakanı’nı taşıyan helikopterin tacizi söz konusu değildir.” diye bildirdi.

Sözcü Aksoy, konuya ilişkin bakanlığa yöneltilen soruya yazılı cevap verdi. Türk savaş uçaklarının Ege’de rutin faaliyetleri çerçevesinde teşhis görevlerini icra ettiğini belirten Aksoy, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Savunma Bakanı’nı taşıyan helikopterin tacizi söz konusu değildir. Rutin uçuşları dramatize ederek gerilimi tırmandırmaya çalışmanın bu ülkeye bir faydası yoktur. Bunun yerine bu meselelerin iki ülke Savunma Bakanlıkları arasında başlatılan güven arttırıcı önlemler süreci içinde ele alınması gerekir.”

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları