Yunanlar, Türk Polisi’ne ateş açtı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

Yunanlar, Türk Polisi’ne ateş açtı

Edirne Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Yunan tarafından askerî kamuflajlı bir grup, Türkiye-Yunanistan sınırındaki Meriç Nehri’nde devriye yapan Türk Polis Özel Harekât botuna taciz ateşi açtı.

5 Haziran 2020
Dilanur Polat
Türk polisi
Yunanlılar, Türk Polisi’ne ateş açtı

Valiliğin açıklamasında, Meriç ilçesindeki Başyurt Hudut Karakolu yakınlarında, Meriç Nehri’nde devriye görevi yapan Özel Harekât Polisi tarafından Türkiye sınırında kalan bölgede ağaç köklerine takılı kalmış ve bir göçmene ait olduğu belirlenen cansız bedenin tespit edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, Özel Harekât Polisi’nin cesedi fotoğrafladığı esnada Yunanistan tarafından botlarına taciz ateşi açıldığı belirtilerek,

“Yunanistan tarafından 10-12 kişilik askerî kamuflajlı bir grup tarafından polis özel harekât botumuza yönelik taciz ateşi açılmış, görevli personelimizin hemen pozisyon alıp havaya uyarı ateşi açması sonrasında taciz atışı son bulmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları